Naprawa i serwis szyb samochodowych – Stare Babice

Zużyte i uszkodzone szyby samochodowe ograniczają widoczność kierowcy i tym samym wydłużają drogę hamowania. To stwarza zagrożenie na drodze, a prowadzenia auta staje się bardzo niekomfortowe. Na szczęście, nie każde uszkodzenie wymaga od razu wymiany szyby. Niewielkie odpryski mogą zostać zregenerowane w profesjonalnym serwisie samochodowym, specjalizującym się w autoszybach. Gdzie w Starych Babicach można tego dokonać? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Naprawa szyb samochodowych Stare Babice – zasady naprawy

Naprawa autoszyby ma na celu nie tylko poprawę widoczności oraz wyglądu, ale i zabezpieczenie szyby przed dalszym pękaniem. Możliwość wykonania tego zabiegu zależy od wielkości oraz umiejscowienia uszkodzenia. Naprawa podłużnych pęknięć jest niemal niemożliwa i nieopłacalna – regeneracji podlegają głównie odpryski oraz inne defekty punktowe. Uszkodzenie nie może znajdować się także na wysokości oczu kierowcy lub przy brzegach szyby. Właściwie wykonana naprawa szyby samochodowej zapewnia jej 95% pierwotnej wytrzymałości, dzięki czemu jazda znów staje się komfortowa i w pełni bezpieczna. Należy tutaj pamiętać, że ważną kwestią jest wykonanie naprawy najszybciej po zauważeniu uszkodzenia, aby nie wypełniło się zanieczyszczeniami – później regeneracja może być mniej efektywna!

Naprawa szyby samochodowej Stare Babice – uszkodzenia do naprawy

Przed skorzystaniem z usług serwisu naprawy szyb, należy pamiętać o kilku kwestiach. Uszkodzenie nie może być większe niż moneta pięciozłotowa. Nie powinno znajdować się także przy krawędziach szyby, a jeśli uszkodzeń jest kilka – minimalna odległość pomiędzy nimi powinna wynosić 10cm – w innym wypadku naprawa będzie stwarzać ryzyko pęknięć. Defekt nie może znajdować się także w polu widzenia kierowcy. Warto także mieć na uwadze fakt, że niektóre rodzaje szyb, np. szyba solaryczna, nie powinny być naprawiane (m.in. tracą swoje właściwości).

Serwis szyb samochodowych Stare Babice – proces naprawy autoszyby

Naprawa szyby samochodowej przeprowadzana jest w kilku krokach. Pierwszym z nich jest oczyszczenie miejsca uszkodzenia z wszelkich zabrudzeń i wilgoci. Następnie defekt jest wypełniany specjalną żywicą, utwardzaną za pomocą promieni UV. Ostatnim krokiem jest polerowanie powierzchni. Dzięki takiej naprawie ślad po odprysku niemal całkowicie znika, a szyba jest zabezpieczona przed dalszym pękaniem. Firma AGA-POL oferuje natychmiastową pomoc przy naprawie szyb samochodowych. Gwarantujemy szybką naprawę, konkurencyjną cenę oraz pełne zadowolenie z naszych usług. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat naszej firmy oraz skorzystania z naszej oferty!