Naprawa i serwis szyb samochodowych – Ożarów Mazowiecki

Jazda z uszkodzoną szybą samochodową stwarza niebywałe zagrożenie zarówno dla osoby prowadzącej pojazd i jej pasażerów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Prowadzenie samochodu z wyraźnym defektem na szybie grozi również wysokim mandatem. Na szczęście - w przypadku niewielkiego uszkodzenia - istnieje szansa skutecznej naprawy szyby samochodowej, co jest znacznie korzystniejszą i mniej kosztowną opcją niż wymiana całej auto szyby. Jakie skazy można zregenerować w profesjonalnym serwisie szyb samochodowych? Oraz gdzie w okolicach Ożarowa Mazowieckiego tego dokonać? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te oraz inne pytania!

Naprawa szyb samochodowych Ożarów Mazowiecki – możliwość naprawy

Najczęstszymi sprawcami uszkodzenia szyby samochodowej są uderzenia kamieni spod kół, których – niestety – nie sposób uniknąć. W takim wypadku możliwości naprawy auto szyby zależą w głównej mierze od rozmiaru oraz rodzaju uszkodzenia, który się na niej pojawił. Szyby z podłużnym pęknięciem nie można zregenerować – w tym wypadku pozostaje jedynie montaż nowej auto szyby. Natomiast większość uszkodzeń punktowych (np. odpryski) nadaje się do skutecznej naprawy, jednakże i tutaj znaczenie ma ich wielkość oraz lokalizacja. W kwestii naprawy szyby samochodowej ważne jest również podjęcie jej naprawy jak najszybciej po zauważeniu uszkodzenia, bowiem narażone one jest na zabrudzenia (dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie odprysku przezroczystą taśmą klejącą). Ponadto im dłużej zwlekamy, tym zwiększamy ryzyko powiększenia defektu i zmniejszamy szansę na efektywną regenerację szyby.

Naprawa szyby samochodowej Ożarów Mazowiecki – uszkodzenia do naprawy

Naprawa szyby samochodowej polega w głównej mierze na oczyszczeniu uszkodzenia, wypełnieniu go specjalną żywicą i utwardzeniu jej promieniami ultrafioletowymi oraz wypolerowaniu powierzchni. Aby naprawa była skuteczna uszkodzenie nie może być większe od monety pięciozłotowej, a odległość uszkodzenia od krawędzi szyby powinna być większa niż 10 centymetrów. Ważna jest tutaj także ilość ubytków – w przypadku zbyt dużej ilości odprysków naprawa może być niebezpieczna i nieopłacalna. Niepolecana jest również naprawa uszkodzeń na wysokości wzroku kierowcy – nawet najbardziej profesjonalna regeneracja zostawia drobny ślad, który może m.in. załamywać światło.

Serwis szyb samochodowych Ożarów Mazowiecki – najsprawniejszy warsztat w Warszawie

Firma AGA-POL oferuje profesjonalną usługę naprawy szyby samochodowej. Gwarantujemy krótki czas zabiegu (po którym pojazd jest od razu gotowy do drogi) oraz atrakcyjną cenę naprawy. Ponadto szyby naprawione przez nas serwis zyskują do 95% pierwotnej wytrzymałości szyby w miejscu odprysku oraz znaczącą poprawę widoczności! A jeśli naprawa nie będzie możliwa, służymy montażem profesjonalnej szyby samochodowej, idealnej dla posiadanego przez Ciebie modelu samochodu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą – zarówno usług, jak i asortymentu!