Naprawa i serwis szyb samochodowych – Warszawa Ochota

W Warszawie jazda z uszkodzoną szybą jest niezwykle niebezpieczna. Wówczas stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu oraz przechodniów. W największej pod względem mieszkańców dzielnicy stolicy, w Warszawie Ochocie, jazda z odpryskami, zmatowieniami lub pęknięciami jest wręcz niedopuszczalna! Najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie profesjonalnego warsztatu, który zajmuje się wymianą lub naprawą szyb samochodowych. Jeśli jesteś ciekawy, gdzie w Warszawie naprawisz auto szybę i jakie defekty na szybie są możliwe do zregenerowania – koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca!

Naprawa szyb samochodowych Warszawa Ochota – naprawa przedniej szyby w samochodzie

Możliwość naprawy przedniej szyby w pojeździe zależy przede wszystkim od rodzaju i lokalizacji uszkodzenia. Należy tutaj mieć na uwadze, że szyba odpowiada nie tylko za widoczność oraz komfort prowadzenia, ale również za wytrzymałość konstrukcyjną auta oraz prawidłowe działanie poduszki powietrznej. Naprawa szyby ma więc na celu zagwarantowanie pierwotnej wytrzymałości przedniej szyby w samochodzie. Niestety, podłużne pęknięcia są niemal niemożliwe do naprawienia – podobnie jak rozwarstwienia szyby. Do naprawy nadają się przede wszystkim uszkodzenia punktowe.

Naprawa szyby samochodowej Warszawa Ochota – uszkodzenia punktowe

Uszkodzenia punktowe powstają m.in. od uderzeń kamieni. Są to rozmaite odpryski i drobne pęknięcia, często nazywane „oczkiem”. Możliwość naprawy zależy od ich kształtu i średnicy, ale jeśli nie są większe od monety pięciozłotowej i szyba nie posiada dodatkowych podłużnych pęknięć, to istnieje szansa na skuteczne zregenerowanie szyby samochodowej. Właściwie wykonana naprawa uszkodzenia punktowego zapewnia szybie 95% pierwotnej wytrzymałości. Auto szyba jest również w ten sposób zabezpieczona przed dalszymi pęknięciami od zregenerowanego „oczka”.

Serwis szyb samochodowych Warszawa Ochota – skuteczna i bezpieczna naprawa auto szyb

Istnieje jeszcze kilka wymagań, które są brane pod uwagę przy naprawie uszkodzeń punktowych na szybie czołowej. Należy pamiętać nie tylko o ich rozmiarze, ale także odległości od krawędzi szyby i innych defektów – w obu przypadkach powinna być ona większa niż dziesięć centymetrów. Nie powinno się również naprawiać uszkodzeń w polu widzenia kierowcy, bowiem proces regeneracji szyby samochodowej często pozostawia jakiś ślad, który może załamywać światło. Efekt końcowy zależy również od zabrudzenia uszkodzenia – warto je przed przyjazdem do serwisu szyb odpowiednio zabezpieczyć, np. przezroczystą taśmą klejącą. 
Naprawa szyby samochodowej jest zdecydowanie mniej kosztowna od wymiany auto szyby na nową. Dlatego jeśli widzisz na swojej szybie drobne uszkodzenia – koniecznie odwiedź profesjonalny serwis auto szyb w Warszawie! Firma AGA-POL gwarantuje efektywną naprawę szyb samochodowych – w naszym serwisie pracują wykwalifikowani fachowcy. Zapraszamy do odwiedzenia naszego warsztatu oraz zachęcamy do kontaktu!