Naprawa, serwis szyb samochodowych – Pruszków

Mawia się, że wypadki chodzą po ludziach. Podobnie jest z nieplanowanymi wydatkami, szczególnie tymi związanymi z naprawą auta. Uszkodzenia szyb to często spotykana nieprzyjemność – wystarczą niewielkie kamyczki, aby poważnie porysować przednią szybę i – tym samym – zmniejszyć naszą widoczność. To z kolei powoduje nie tylko dyskomfort jazdy, ale i może wpłynąć na nasze bezpieczeństwo na drodze. Dlatego też nie można lekceważyć nawet małych uszkodzeń szyby. Nie zawsze jednak jesteśmy od razu skazani na jej naprawę – wiele defektów jest możliwych do naprawy. Jakie uszkodzenia da się naprawić? I gdzie w okolicach Pruszkowa można to zrobić? Przeczytaj poniższy artykuł!

Naprawa szyb samochodowych Pruszków – uszkodzenia punktowe (oczka i gwiazdki)

Jeśli uszkodzenia punktowane na naszej szybie (np. po wcześniej wspomnianych kamyczkach) nie są zbyt duże, szybę można doprowadzić do stanu niemal perfekcyjnego. Uszczerbek nie może być większy niż 2,5 centymetra i musi być oddalony od najbliższej krawędzi szyby o co najmniej 10 centymetrów. Warto również przed oddaniem auta do serwisu zabezpieczyć pęknięcie – nawet kawałkiem taśmy klejącej. Takie naprawy zwykle wykonuje się żywicami, które pozostawiają niewielki ślad. Sam proces trwa nie dłużej niż godzinę. W przypadku niektórych szyb naprawa jest wykluczona i jedynie niewielkie pęknięcia liniowe nadają się do naprawy.

Naprawa szyby samochodowej Pruszków – jak przebiega proces naprawy szyby?

Na czym konkretnie polega usługa naprawy szyby? Przede wszystkim na oczyszczeniu miejsca uszkodzenia (które jest łatwiejsze, gdy wcześniej zostanie zabezpieczone), usunięciu wszelkich zabrudzeń i wilgoci z defektu oraz wypełnieniu go specjalną żywicą i utwardzeniu promieniami ultrafioletowymi. Na koniec następuje polerowanie powierzchni szyby, dzięki temu wygląda ona niemal idealnie, jakby nigdy nie miała żadnego uszczerbku! Należy tutaj jednak pamiętać, że efekt naprawy często ma znaczenie również od czasu, który upłynął od uszkodzenia. Im szybciej zaprowadzimy auto do serwisu, tym większa szansa na skuteczniejszą naprawę szyby.

Serwis szyb samochodowych Pruszków – rozwarstwienie szyby

Innym częstym powodem uszkodzenia szyby jest jej rozwarstwienie, tzw. delaminacja. To znaczy, że poszczególne warstwy składowe szyby utraciły spójność pomiędzy sobą. Rozwarstwienie to poważny problem, ponieważ nie tylko ogranicza widoczność, a więc zmniejsza nasze bezpieczeństwo, ale i zmniejsza odporność szyby na pęknięcia. Tego typu uszkodzenia nie powinny mieć miejsca wtedy, kiedy szyba jest poprawnie zamontowana i gdy nie używamy agresywnych środków do mycia, które mogłyby wejść w reakcję z laminatem. Uszkodzony laminat nie nadaje się już do naprawy.
Firma AGA-POL gwarantuje szeroki swobodny wybór szyb samochodowych. Oferuje również sprawną ich wymianę oraz naprawę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą bogatego asortymentu oraz realizacji naprawy i montażu szyb w rozmaitych pojazdach.