Montaż i wymiana szyb samochodowych – Pruszków

Rysy, zamglenia, zmatowienia i inne uszkodzenia szyb obniżają bezpieczeństwo na drodze. Słabsza widoczność może sprawić, że kierowca za późno dostrzeże zagrożenie, a to może doprowadzić do groźnego wypadku – tego bez wątpienia każdy mieszkaniec Pruszkowa chciałby uniknąć. Jeśli Twoja szyba posiada jakiś defekt, warto wymienić ją na nową, która zapewni Ci pełen komfort i bezpieczeństwo jazdy. O czym należy pamiętać przy montowaniu szyby samochodowej? Co daje gwarancję, że będzie ona służyła przez lata? Odpowiedzi szukaj w poniższym artykule!

Montaż szyb samochodowych Pruszków – zadbaj o bezpieczeństwo

Montaż szyby samochodowej rządzi się kilkoma prawami. Przede wszystkim nie należy używać do tego celu najtańszych zamienników, ponieważ szybko one matowieją oraz często są pofalowane, co może powodować zniekształcenia obrazu. Warto także pamiętać, że na bezpieczeństwo oraz wytrzymałość szyb samochodowych wpływa również sam proces montażu. W przypadku złego zamontowania czekają nas nie tylko przecieki, ale i szybko pojawią się pęknięcia idące od brzegu szyby. Ważną kwestią jest również to, że od właściwego zamontowania szyby czołowej zależy prawidłowość działania poduszek powietrznych. Nieprawidłowy montaż prowadzi więc nie tylko do wielu nieprzyjemności, ale i – wręcz – zagrożenia życia.

Wymiana szyb samochodowych Pruszków – wartość szyby od producenta

Przed wymianą szyby powinieneś zwrócić uwagę na certyfikaty, które posiada. Warto także przyjrzeć się producentowi – ile nagród otrzymał, czy jego szyby są fabrycznie montowane w renomowanych autach. Te informacje upewnią nas, że wybrana przez nas szyba jest dobrej jakości i będzie służyła nam przez długi czas. Pozwoli też uniknąć – wcześniej wspomnianych – najtańszych zamienników, które nie gwarantują w pełni bezpiecznej jazdy. Nie warto także inwestować w używane szyby. Zwykle są one już delikatnie porysowane i szybko matowieją – na wskutek niewłaściwego demontowania i przechowywania w niewłaściwych warunkach. Ponadto – jako, że naprężenie szyb jest różne w każdym samochodzie – szybko może ona pęknąć. Dlatego też wymiana na droższą, ale nowszą szybę jest znacznie bardziej opłacalna – na bezpieczeństwie nie wart oszczędzać.

Szyby w samochodzie wymiana Pruszków – zasady postępowania po montażu szyby

Po wymianie przedniej szyby należy wymienić również pióra wycieraczek na nowe (stare mogą niszczyć nową szybę). Na kilka dni po montażu nie powinniśmy również myć samochodu myjkami wysokociśnieniowymi, stawiać samochodu na nierównej powierzchni i najeżdżać na krawężniki, podnosić samochodu na podnośniku i trzaskać w drzwiami. Zastosowanie się do unikania tych czynów sprawi, że klej – za pomocą którego przymocowano szybę – doskonale się zwiąże, a co za tym idzie – nasza nowa szyba będzie w doskonałej kondycji przez długi czas! 
Szyby samochodowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo drogowe, dlatego koniecznością jest zadbanie o ich doskonałą kondycje. Firma AGA-POL zajmuje się profesjonalną wymianą oraz naprawą uszkodzonych szyb na nowe, oferuje ciekawe zniżki na montaż oraz atrakcyjne cenowo usługi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!